• دوشنبه 16 اردیبهشت 1398 - 8:01
  • 4108
  • 1 دیدگاه
  • اخبار ,

35 درصد صادرات فرش دستبافت از آذربایجان شرقی

  35 درصد صادرات فرش دستبافت از آذربایجان شرقی   رئیس اتحادیه تولید کنندگان و صادرکنندگان فرش دستبافت تبریز گفت: 35 درصد از تولیدات و صادرات فرش کشور از آذربایجان شرقی انجام می شود.اسماعی
35 درصد صادرات فرش دستبافت از آذربایجان شرقی

 

35 درصد صادرات فرش دستبافت از آذربایجان شرقی

 

رئیس اتحادیه تولید کنندگان و صادرکنندگان فرش دستبافت تبریز گفت: 35 درصد از تولیدات و صادرات فرش کشور از آذربایجان شرقی انجام می شود.

اسماعیل چمنی، روز چهارشنبه در گفت و گو با ذاکرنیوز با اشاره به صادرات حدود 250میلیون دلاری فرش از استان در سال 94، افزود: از حدود 2 میلیون فعال در صنعتت قالی بافی کشور، 500 هزار نفر مربوط به آذربایجان شرقی است.

وی با بیان اینکه 550 هزار نفر در کشور بیمه شده قالی بافی هستند، اظهار کرد: با وجود تولید 35 درصد فرش دستباف کشور در آذربایجان شرقی سهم این استان در بیمه قالی بافی حدود 50 هزار نفر است که این تعداد باید حدود 200 هزار نفر می شد.

به گزارش ذاکرنیوز، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستبافت تبریز یادآور شد: از حدود 2 سال پیش بیمه قالی بافان کم کم قطع می شود در حالی که در قانون اساسی بر تحت پوشش قرار گرفتن تمام افراد جامعه در بیمه تاکید شده است.


چمنی، با تاکید بر ایجاد شرایط لازم برای برقراری مجدد بیمه قالی بافان برای ایجاد پویایی در این صنعت، ادامه داد: بیمه حدود 30 هزار قالیباف در استان قطع شده است.


وی گفت: قالی بافی به عنوان تولید ملی و هنر و صنعت اول کشور باید بیشتر مورد توجه مسئولان قرار گیرد.