• دوشنبه 06 تیر 1401 - 8:36
  • 128
  • 0 دیدگاه

کلاهبرداری و گول زدن بافندگان مبتدی توسط آموزشگاه های قالیبافی به این شیوه است

در این مطلب توضیحاتی درباره کلاهبرداری و گول زدن بافندگان مبتدی توسط آموزشگاه های قالیبافی نامعتبر را اعلام خواهیم کرد که در زمان ثبت نام در این کلاس های آموزش قالیبافی حتما حواس خود را جمع کنید تا در
کلاهبرداری و گول زدن بافندگان مبتدی توسط آموزشگاه های قالیبافی به این شیوه است

در این مطلب توضیحاتی درباره کلاهبرداری و گول زدن بافندگان مبتدی توسط آموزشگاه های قالیبافی نامعتبر را اعلام خواهیم کرد که در زمان ثبت نام در این کلاس های آموزش قالیبافی حتما حواس خود را جمع کنید تا در تور کلاهبرداری مدیران این اموزشگاه ها قرار نگیرید.

شما هم علاقمند به بافت قالی در منزل هستید اما بلد نیستید قالیبافی را . ناچارا در یک اموزشگاه قالیبافی ثبا نام میکنید . اما بی خیر از همه جا دچار مشکلاتی میشوید که در ادامه توضیح داده خواهد شد ( لازم به ذکر است که این مشکلات نام برده در همه اموزشگاهها وجود ندارد)

شهریه بالا

خیلی از اموزشگاه ها شهریه چند برابری از هنرجویان خود برای اموزش بافت تابلوفرش و فرش دریافت میکنند.

اموزش ناقص

آموزش قالیبافی شامل بخش ها مختلف میباشد از جمله یادگیری اولیه گره زدن ,دفه زدن, پود کشیدن نقشه خوانی و مراحل پیشرفته تر شامل چله کشی شیرازه زدن و زنجیره بافی و رفه مشکلات بالازدگی و پایین زدگی و کجی فرش باید توسط مربی اموزشگاه به کارموز یاد داده شود.

مربیان کم تجربه

خیلی از افرادی که اموزشگاه قالیبافی راه اندازی کردند خودشان دارای یک الی دو سال تجربه هم نیستند. و اطلاعات کمی درباره قالیبافی دارد و خیلی از دوره های قالیبافی را بصورت کامل بلد نیستند . یکی از خانم هایی که در این کلاس ها ثبت نام کرده بود میگفت مربی اموزشگاه ما نحوه محاسبه ابعاد فرش از روی رجشمار را بلد نبود . و این واقعا جای تاسف است.

گران فروشی

خیلی از اموزشگاهها قبل از شروع کلاس ها , کارموز را مجبور به تهیه نخ و نقشه و دار قالی از خوده اموزشگاه میکنند . آنهم با قیمت چندین برابری و کیفیت پایین نخ و نقشه. با سو استفاده از بی اطلاعاتی و کم تجربگی کارموز از کیفیت نخها .

یکی از این خانم هایی که در تور گران فروشی این اموزشگاهها گرفتار شده بود میگوید در زمان ثبت نام از ما خواستند تا نخ و نقشه هم انتخاب و خرید نماییم. ما هم اینکار را انجام دادیم . قیمت تمام شده یک نخ و نقشه کوچک اموزشی با دار قالی آن برایم سه میلیون خرده ای تمام شد . چند روز بعد با مراجعه به اینترنت و جستجوی همان نقشه در سایت فروش شرکت های نخ و نقشه مشاهده کردم که 3 برابر قیمت بالاتر به ما همان نقشه ها را فروختند.

نخ و نقشه بی کیفیت

خیلی از تجربه گران میگویند تابلوفرش های بافته شده با نخ و نقشه های آموزشگاههاقالیبافی دارای کیفیت رنگی بسیار ضعف بودند. چون مدیر اموزشگاه ان نخ و نشه را از شرکت تولیدی معتبر تهیه نکرده است.

پشتیبانی ضعیف

تجربه گر دیدگری برایمان نوشته بود که من در حین بافت تابلوفرشم که صفر تا صد وسایل ان را از اموزشگاه قالیبافی خرید کرده بودم دچار چندین کسری نخ شدم. با همان اموزشگاه تماس گرفتم تا برایم نخ دهند تا ادامه فرشم را بافت نمایم . اما بعد ار سه ماه که مرا سرکار گذاشتند آخر هم هیچ نخی بمن داده نشد . ناچار شدم تماس بگیرم با شرکت ها تولید تبریز و از انها با قیمت بالاتر نواقص نخم را تهیه کنم.

و تجربه گر دیگری از نواقص نقشه هایش برایمان گفت که در رج 120 مشاهده کردم چند برگ از نقشه هایم وجود ندارد.  با مراجعه به ان اموزشگاه , با تعطیلی آن اموزگاه مواجه شدم. و تابلوفرش الان دو سال است نیمه تمام مانده است چون اطلاعی هم ندارد که نخ و نقشه مرا کدام شرکت تولید کرده است.

تجربه گر دیگری از غیر استاندارد چله کشی شدن دار قالی اش توسط یکی از این اموزشگاه ها برای فرش آموز میگوید.  یک طرف چله های دار قالی ام از اول شل بود و طرف دیگر سفت بودم.  اعتراض کردم به مربی اموزشگاه. گفتند هیچ مشکلی پیش نمیارود برایت.اما من در حین بافت , فرشم یک طرفش دچار کجی شد . هر کاری هم کردم این مشکل رفع نشد.