چگونه و از كجا نخ و نقشه معتبر و باکیفیت خريداري كنيم؟

چگونه و از كجا نخ و نقشه معتبر و باکیفیت خريداري كنيم؟ برای خرید نخ و نقشه و دار اربعین کشی اماده بافت به راز کوچه خودتان مراجعه نکنید . مرکز فروش و فرآوری معتبر پیدا کنید و از کیفیت نخ و رنگرزی نخها
چگونه و از كجا نخ و نقشه معتبر و باکیفیت خريداري كنيم؟

چگونه و از كجا نخ و نقشه معتبر و باکیفیت خريداري كنيم؟


برای خرید نخ و نقشه و دار اربعین کشی اماده بافت به راز کوچه خودتان مراجعه نکنید . مرکز فروش و فرآوری معتبر پیدا کنید و از کیفیت نخ و رنگرزی نخها و در ضمن کیفیت چله کشی و دار اطمینان حاصل کنید . خب برای تشخیص اینها باید چکار کنیم

 

 چگونه و از كجا نخ و نقشه معتبر و باکیفیت خريداري كنيم؟

 

من مبتدی هستم و هیچ اطلاعات فرشی ندارم

 خب باید اعلام کنم که بیش از 70 درصد علامندان به بافت قالی در شهرهای کشور میتدی هستند و تجره خیلی مختصر و یا اصلا در عمرشات بافت تابلوفرش ندیدند . و تازه تازه در اموزشگاهی ثبت نام کردند تا دوره های اموزشی بافت بگذرانند.

 

مربیان قالیبافی از مبتدی بودن کاراموزهای قالیبافی نهایت استفاده و سود را از این هنرجوها میبرند. بعضی از اموزشگاهها تا 1 میلیون تومان شهریه برای هر نفر دریافت میکنند .

 

قبل از اینکه کلاسها شروع شود کاراموز را اجبار میکنند که حتما باید نخ و نقشه و دار چله کشی اماده از ما خرید کنید تا در زمان اموزش استفاده کنید. در حالی که طبق قانون اتحادیه , اموزشگاهها موظف هستند خودشان وسایل و مقدمات اموزش را از قبل دداشته باشند .

 

به هر حال هنرجوی علاقمند به تابلوفرش ناچار خرید نخ و نقشه میشود . در حالی که هیچ اطلاعاتی از کیفیت ان چیزی خریده ندارد.

 

نه میدونه کیفیتش چطوریه و نه جنس نخ چیه . ایا این نخ و نقشه تابلوفرش خوب خواهد شد.

 

اصلا بعضی از کارموز اطلاعی حتی از قیمت ها ندارند. بعضا میشنویم که اموزشگاهها نخ و نقشه ها را با قیمت های چند برابری به کاراموزهای خود فروخته اند. بافننده بعدن میفهمد چه کلاهی سرش رفته.

 

چگونه مرکز معتبر را تشخیص دهم؟

 

 برای خرید وسایل اماده بافت قالیبافی مخصوصا فرش و تابلوفرش چند راه وجود دارد :


1-خرید از شهر خود از یک اموزشگاه و یا کارگاه غیر تولیدی که نخهایش را اماده از جای دیگر می اورد

 

2-خرید نخ و نقشه از شهر دیگه بصورت اینترنتی و تلفنی

 

روش اول : از مزایا و معایب روش برایتان چند مورد بگم : خرید نخ و نقشه و یا دار قالی از اموزشگاها چند عیب اساسی دارد.

 

اولین عیب این است که بافنده نمیداند صاحب ان اموزشگاه این نخ و نقشه واقعا از کجا تهیه کرده است. تولید کننده کالا مبهم است. بنابراین تابلوفرش من بدون هویت و بدون شناسنامه خواهد بود و ارزش ان پایین خواهد امد

 

 ممکن است ان اموزشگاه مکانش را عوض کند وقتی من به مشکلی بربخورم نتوانم انجا را پیدا کنم. در به در دنبال نخ اضافی باشم .

 

اموزشگاه هیچ وقت همراه نخ و نقشه بمن شناسنامه کار را نخواهد داد.

 

اموزشگاه هیچ وقت گواهی تضمین کیفیت نخ و نقشه بمن نخواهد داد.

 

 از مزایای خرید از اموزشگاه این است که سریع نخ و نقشم را خرید میکنم. دیگه چند روز منتظر نمیمونم.

 

روش دوم :  خرید نخ و نقشه بصورت اینترنتی و تلفنی از شهرهای دیگر علل الخصوص تبریز , چند خیر و چند عیب دارد .

 

از مزایای خرید نخ و نقشه بصورت اینترنتی میتوان به این اشاره کرد که شما شرکت معتبری پیدا کنید که خودش صفر تا صد کارهایش را خودش تولید میکند. تا به شما شناسنامه کار را هم تحویل دهد.  البته باید این مرکز معتبر باشد.

 

از معایب ان میتوان به این اشاره کرد که شاید ان جایی که شما انتخاب کرده اید برای خرید نخ و نقشه اینترنتی , معتبر نباشد و سر شما کلاه برود که خب طبیعی هست. و یا شاید با تاخیر بفرستند. که البته این زیاد مسله مهمی نیست چند روز تاخیر.

 

خرید اینترنتی نخ و نقشه اطمینان است ؟

 خرید اینترنتی نخ و نقشه به شرطی خوب و قابل اطمینان است که بتوانید مرکز معتبری پیدا کنید که خیال شما راحت باشد .برای تشخیص این مراکز و شرکت اصل و معتبر چند راه وجود دارد.

 

این شرکت یک وبسایت معتبر و رسمی داشته باشد که محصولاتش همراه با مشخصات کامل در ان درج کرده باشد. و اطلاعات هر طرح را با تمام جزییات در ان گذاشته باشد .

در وبسایت خود ادرس کامل کارگاه و شرکت تولیدی و شماره های تماس تلفن ثابت داشته باشد.

در وبسایت خود از مجوزهای خود اعم از شماره ثبت شرکت و شماره شناسه ملی تولید خود را درج کرده باشد.

پشتیبانی قوی داشته باشد شما هر لحظه زنگ بزنید پاسخگو باشند .

سامانه پیام کوتاه و فرم ثبت خرید و پرداخت انلاین داشته باشد .

ابهامی در مشخصاتش نداشته باشد از جمله تلفن ها و مشخصات محصولاتش

 سعی کنید شرکتی را انتخاب کنید که سابقه قوی داشته باشد و بیشتر اسمش را شنیده اید. این جور شرکت های تولیدی اینقدر اعتبار دارند که برای اینکه به اعتبار کاری خود صدمه ای وارد نکنند و خود را بدنام نکنند, هیچ وقت نخ بی کیفیت دست مشتری خود نمی دهند .

 

خرید از اموزشگاههای قالیبافی را توصیه میکنید؟

خرید از اموزشگاه ها به دلیل کلاهبرداری و سواستفاده از کم تجربه بودن بافندگان , و در ضمن عدم شناسنامه دار بودن و نداشتن استشهاد تضمین کیفیت , رهنمود نمیشود . اگر اینها را تحویل دهند  و از بی اطلاعی بافنده سواستفاده نکنند. خرید از اینها میتواند خوب باشد.

 

خرید نخ و نقشه از مغازه فروش نخ و نقشه

 نخ و نقشه فروشی اکثرا از همه جا جنس برمیدارند و در مغازه خویش میفروشند. نخهای اینها اکثرا بصورت فله ای است. و بسیار قابل اطمینان هستند . شدنی است در اخر پس از بافت , با یک تابلوفرش بی کیفیت بد رنگ روبرو شویم. که هزینه و هنگامیکه گذاشتیم برای بافت ان , به هدر برود


خرید نخ و نقشه از شرکت های معتبر و بزرگ تولیدی

اگر کمپانی فرآوری معتبر پیدا کنید میتوانید به این امید داشته باشید که بهترین نخ را بشما میدهد. چون برند های بزرگ هیچ وقت اعتبار خویش را خراب نمیکنند.

نحوه تشخیص نخ مرینوس اصل

اول اینکه نخ و نقشه ای که میخرید باید شناسنامه داشته باشد . استشهاد تضمین کیفیت داشته باشد. در این شناسنامه جنس نخ و ابریشم را کامل مینوسید.

 
نخ مرینوس ریشه-بن-بیخ رنگ صریح و براقی دارد.  بهترین ابریشم خابی که همراه نخها در تافرش فرش بهره‌گیری میشود , ابریشم به شیوه تولید ماشینی است. پروا فرمایید که جنس ابریشم ماشینی نیست تنها طریق تولید ان ماشینی و به شیوه خودکار است که مایه میشود ابریشم یکدست و بدون پرز باشد . و خیلی هم نرم است .

 

نحوه تشخیص دار چله کشی شده استاندارد


 دار قالی که میخرید نباید قوطی ان کج و فرو رفته باشد . پیچ های ان سالم باشد و هرز نباشد .


چله کشی ان یکدست باشد . و روی هم نرفته باشد .

 
رجشمار فرش در ان رعایت شده باشد .

 
چله ها بعد از چله کشی , رنگ بندی ده تایی و پنجاه تایی با رنگ مخنلف روی آن اعمال شده باشد .

 
چله ها پرز و حالت ریش ریش نباشد .