• پنجشنبه 21 بهمن 1395 - 10:50
  • 1737
  • 0 دیدگاه
  • اخبار ,

همایش ملی فرش دستبافت در شهر رفسنجان استان کرمان

همایش ملی فرش دستبافت در شهر رفسنجان استان کرمان صبح امروز با حضور جمعی از مسؤولان، بافندگان و کارشناسان فرش دستباف همایش و آیین افتتاحیه گالری فرش دستباف در گلستان امین رفسنجان برگزار شد.رئیس هی
همایش ملی فرش دستبافت در شهر رفسنجان استان کرمان
همایش ملی فرش دستبافت در شهر رفسنجان استان کرمان صبح امروز با حضور جمعی از مسؤولان، بافندگان و کارشناسان فرش دستباف همایش و آیین افتتاحیه گالری فرش دستباف در گلستان امین رفسنجان برگزار شد.


رئیس هیأت مدیره انجمن توسعه کارآفرینی شهرستان رفسنجان در این آیین گفت: انجمن توسعه کارآفرینی تشکیل شده تا دغدغه های اصناف را رصد کند و در راستای رفع موانع آنها گام بردارد.


سعید علیپور ادامه داد: هنرمندان صنعت فرش مشکلاتی دارند که امیدواریم بتوانیم برای رفع آنها گام بر داریم.

رئیس هیأت مدیره انجمن توسعه کارآفرینی شهرستان رفسنجان تصریح کرد: همایش کشوری فرش دستباف را در سال 96 با همکاری شرکت مس سرچشمه برگزار می کنیم تا راهبردی برای رسیدن به آینده ای روشن در صنعت فرش باشد.


وی خاطرنشان کرد: همچنین تا پایان امسال همایش خودرو را در شهرستان رفسنجان برگزار می کنیم و در زمینه آموزش و ارتقای بهره وری و کارآفرینی تلاش خواهیم کرد.


شهردار رفسنجان نیز در این همایش گفت: صنعت فرش از دیرباز در این شهرستان به ویژه در روستاها رونق داشته است.


اکبر پورمحمدی با بیان اینکه فرش نقش مهمی در معیشت و اقتصاد خانواده ها دارد، تصریح کرد: باید دید به چه دلیل صنعت فرش در رفسنجان افت کرده و از رونق افتاده است.شهردار رفسنجان تصریح کرد: فرش دستباف هر چه از عمرش بگذرد، قیمتی تر می شود در حالی که امروز فرش های ماشینی جای فرش دستباف را گرفته اند.


وی خاطرنشان کرد: چینی ها نقش فرش ایران را بردند و فرش هایی با کیفیت و قیمت پایین تولید می کنند و بازار فرش را به دست گرفتند در حالی که ما باید خودمان به این صنعت که منحصر به ماست، رونق ببخشیم و بازار را حفظ کنیم.