• سه شنبه 14 خرداد 1398 - 21:49
  • 4523
  • 0 دیدگاه
  • اخبار ,

مدارک و شرایط لازم برای بیمه قالیبافی (بیمه فرش و تابلو فرش)

مدارک و شرایط لازم برای بیمه قالیبافی (بیمه فرش و تابلو فرش) فرش آموز - افرادی که علاقه به بیمه قالیبافی هستند میتوانند در ادامه این مقاله با اخرین شرایط و همچنین مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در بی
مدارک و شرایط لازم برای بیمه قالیبافی (بیمه فرش و تابلو فرش)

مدارک و شرایط لازم برای بیمه قالیبافی (بیمه فرش و تابلو فرش)


فرش آموز - افرادی که علاقه به بیمه قالیبافی هستند میتوانند در ادامه این مقاله با اخرین شرایط و همچنین مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در بیمه قالیبافی اشنا شوند . و نسبت به بیمه خود در قالیبافی اقدام کنند . در ادامه با نحوه بیمه شدن در قالیبافی و همچین شرایط و مدارک مورد نیاز برای بیمه قالیبافی بیشتر اشنا خواهید شد.

 

 خدماتی مانند از کارافتادگی، بازنشستگی و حوادث به مدت یک سال برای قالیبافان فراهم خواهد شد و این افراد می‌توانند خدمات درمانی مانند جراحی تا سقف ۸ میلیون، خدمات پاراکلینیک تا ۶ میلیون، آزمایشگاهی ۶۰۰ هزار تومان و خدماتی مانند خرید عینک، عصا و غیره تا ۱۲ میلیون تومان بهره‌مند شوند. در این بیمه می‌توانند حتی افراد تحت تکفل خود را هم از خدمات بهره‌مند کنند.

افراد واجد شرایط تمام قالی‌بافانی هستند که دارای کارت قالی‌بافی بوده و چنانچه این کارت را همراه نداشته باشند ثبت‌نام کارت برایشان انجام و یک روزه صادر می‌شود. بر اساس این گزارش، یک میلیون نفر بافنده در کل کشور وجود دارد، ۳۲۰ هزار نفر از بیمه تأمین اجتماعی برخوردارند و ۶۸۰ هزار نفر هیچ نوع بیمه‌ای ندارند.

 

این در حالی است که ۹۵ درصد فرش ایرانی صادر می‌شود و این قشر نیازمند حمایت و تأمین معاش بیشتری هستند. کلیه بافندگان قالی ، قالیچه ، گلیم و زیلوی خانگی بدون کارفرما که با استفاده از دستگاه بافندگی فعال (در حالت بافت) درواحد مسکونی خود مشغول بکار بافت میباشند، میتوانند خود را بصورت اختیاری در برابر حمایتهای بازنشستگی ، از کارافتادگی و فوت بیمه نمایند


پذیرش تقاضا و انعقاد قرارداد با متقاضیان بیمه قالی بافی که در زمان درخواست عقد قرارداد بیش از ۵۰ سال سن داشته باشند موکول به احراز شرایط زیرین خواهد بود.

 

اولاً در تاریخ ثبت تقاضا سن آنان از ۵۵ سال تمام تجاوز نکرده باشد.

 

حق بیمه سهم بیمه شده مربوط به سالهای مازاد بر ۵۰ سال سن را که نرخ و مبنای محاسبه آن قبلا توضیح داده شده بطور یکجا و حداکثر ظرف یک ماه از تاریخ ثبت تقاضا به حساب سازمان واریز نماید.

 

بافندگان موصوف (سن بین ۵۰ تا ۵۵ سال) فقط یکبار می توانند از امکان پرداخت حق بیمه به طور یکجا بابت سالهای مازاد بر ۵۰ سال استفاده نمایند ضمنا سوابق مازاد بر ۵۰ سال سن که حق بیمه آن به ترتیب موصوف اخذ می گردد صرفا در تعیین میزان مستمری قابل احتساب بوده و در احراز شرایط برقراری مستمری موثر نخواهد بود.


 

مدارکی که برای ثبت نام در بیمه قالی بافی مورد نیاز است

*کپی شناسنامه و اصل شناسنامه

*کپی کارت ملی و اصل کارت ملی

*کارت مهارت فنی

*تکمیل فرم درخواست

*اگر فرد متقاضی بین 18 و 50 سال سنّ باشد بدون مازاد پرداخت بیمه می شود.

*اگر دارای 50 تا 55 سال سنّ باشد به ازای هر یک سال باید مازاد حق بیمه را پرداخت نماید که در سال 93 رقمی معادل حدودا یک و نیم میلیون تومان است.

*بالای 55 سال سنّ طبق قانون بیمه نمی شود.

*میزان حق بیمه قالیبافان 7 درصد بوده و20 درصد توسط دولت پرداخت می شود که این میزان در سال 93 حدود 44 هزار تومان است.

 

اگر قالیبافی بیمه بوده و سپس قطع کرده و مجددا می خواهد بیمه شود با داشتن شرائط سن و سابقه می تواند مجددا درخواست بیمه شدن کند.

 

 

نقش آرا فرش تبریز