• یکشنبه 08 اردیبهشت 1398 - 17:03
  • 1506
  • 0 دیدگاه
  • اخبار ,

قیمت مواد اولیه بافت فرش دستبافت بعد از گرانی های اخیر چقدر افزایش یافت؟

قیمت مواد اولیه بافت فرش دستبافت بعد از گرانی اخیر چقدر افزایش یافت؟   فرش آموز - بعد از تورم های اخیر در کشور که با افزایش نجومی تمامی اقلام مصرفی و صنعتی در همه حوزه ها مواجه شد . صنعت فرش دس
قیمت مواد اولیه بافت فرش دستبافت بعد از گرانی های اخیر چقدر افزایش یافت؟

قیمت مواد اولیه بافت فرش دستبافت بعد از گرانی اخیر چقدر افزایش یافت؟

 

فرش آموز - بعد از تورم های اخیر در کشور که با افزایش نجومی تمامی اقلام مصرفی و صنعتی در همه حوزه ها مواجه شد . صنعت فرش دستبافت هم این گرانی ها را تجربه کرد که باعث دلسردی اکثر تولیدگان و بافندگان فرش دستبافت شد.


از یک طرف کاهش صادرات فرش دستبافت و از طرفی افزایش قیمت مواد اولیه مثل نخ سفید و پود و چله , باعث شد خیلی از تولیدکنندگان تولید فرش را کنار بگذارنند و به سراغ شغل های دیگر بروند.

 

مدیر عامل یکی از کارگاههای تولید لوازم اماده بافت فرش و تابلو فرش میگفت از 15 فروردین 98 تا 8 اردیبهشت 98 قیمت نخ سفید سه بار افزایش قیمت یافته است. که واقعا نمیدانیم چکار کنیم. از یک طرف جنس را میفروشیم از این طرف برایمان تولید مجدد با همان قیمت قبل مقدور نمیشود.

 

وی میگوید قیمت نخ سفید که قیمتی هر کیلوگرم ان در 28 اسفند 97 , یکصد هزار تومان بود . با کمال تاسف امسال بعد از گذشت تنها چهل روز از سال 98 , این قیمت به 180 هزار تومان در هر کیلوگرم رسیده است.

 

این مدیر در ادامه صحبت های خود از گرانی شدید القاج و چله هم نام برد که قیمت این دو هم 25 درصد افزایش قیمت را تجربه کرده است .

 

با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه تولیدی های فرش و تابلو فرش دستبافت , و از طرفی دیگر رکود بازار فرش و کاهش قدرت خرید مردم , انتظار میرود اکثر تولیدکنندگان و بافندگان فرش از این حرفه خارج شوند و به شغل های مرتبط و غیر مرتبط روی بیاورند.

 

 مخاطبان گرامی فرش آموز شما هم نظرات خود را برای ما در این مورد بنویسید تا منتشر کنیم.