• یکشنبه 25 فروردین 1398 - 10:46
  • 955
  • 0 دیدگاه
  • اخبار ,

چه تعداد بافنده فرش دستبافت در پارس آباد اردبیل فعالیت میکنند؟

  فرش آموز - چه تعداد بافنده فرش دستبافت در پارس آباد اردبیل فعالیت میکنند؟ حسن نوبخت درگفت و گو با موج مطرح کرد: فعالیت 7 هزار بافنده فرش در پارس آباد مشغول بافت فرش هستتند.   طبق آخرین
چه تعداد بافنده فرش دستبافت در پارس آباد اردبیل فعالیت میکنند؟

 

فرش آموز - چه تعداد بافنده فرش دستبافت در پارس آباد اردبیل فعالیت میکنند؟ حسن نوبخت درگفت و گو با موج مطرح کرد: فعالیت 7 هزار بافنده فرش در پارس آباد مشغول بافت فرش هستتند.

 

طبق آخرین آمار ۷ هزار نفر در شهرستان پارس‌آباد مغان فعالیت در فرش دستباف هستند و سالانه ۷ هزار متر مربع فرش دستباف در پارس‌آباد مغان تولید می‌شود.

طبق آخرین آمار ۷ هزار نفر در شهرستان پارس‌آباد مغان  فعالیت در فرش دستباف هستند و سالانه ۷ هزار متر مربع فرش دستباف در پارس‌آباد تولید می‌شود.

وی همچنین در بررسی وضعیت پوشش بیمه بافندگان فرش پارس‌آباد مغان  از فعالیت  ۷ هزار بافنده فرش در این شهرستان مرزی خبر داد و گفت : از این تعداد  ۴هزار نفر شناسه دار می باشند

نماینده اتحادیه قالیباف شهرستان پارس‌آباد با اشاره به قابلیت‌ها و توانمندی‌های پارس‌آباد در زمینه تولید فرش دستباف تصریح کرد: این شهرستان از نظر تولید فرش دستباف وتابلو فرشهای متنوع  در جایگاه ممتازی در سطح استان اردبیل قرار دارد و امیدواریم این وضعیت در سالهای آتی نیز به همین منوال باشد.

نوبخت با بیان این مطلب وبا ابراز تاسف از کاهش رغبت وعلاقه به بافت وتولید فرش محلی و تابلو فرش های دستباف  افزود: وجود سختی کار وعدم ارائه حمایت های شغلی از قالیبافان توسط دولت  ونابسامانی بازار فرش موجب کمتر شدن تمایل به تولید فرش دستباف در این شهرستان مرزی شده است.

نوبخت در ادامه از عملکرد وفعالیت های  بازرسان تامین اجتماعی و اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان از بیمه شدگان فرش تقدیر و قدردانی نمودند.

 ۲۷ کارگاه تولیدکنندگان غیرمتمرکز فرش دستباف در این  شهرستان  فعال بوده و ۱۵۰۰ نفر مشاغل خانگی مجوز دار وجود دارد.