• جمعه 27 اردیبهشت 1398 - 20:14
  • 519
  • 0 دیدگاه
  • اخبار ,

فرش دستبافت خاص در تبریز بافته و رونمایی شد

فرش دستبافت خاص در تبریز بافته و رونمایی شد   تبریز همیشه در تمام طول تاریخ قطب تولید و بافت فرش دستبافت بوده است. در عصر جدید هم این شهر بازم هم همان قابلیات های خودش را حفظ کرده است.این بارهم

فرش دستبافت خاص در تبریز بافته و رونمایی شد

 

تبریز همیشه در تمام طول تاریخ قطب تولید و بافت فرش دستبافت بوده است. در عصر جدید هم این شهر بازم هم همان قابلیات های خودش را حفظ کرده است.این بارهم با بافت فرش ششصد متری مربعی در یکی از کارگاههای قالیبافی در این شهر هنر و قابلیت خودش را بیشتر نشان داد.

 

فرش 600 متر مربعی ریزبافت جهان در تبریز رونمایی می شود

 

در حاشیه بازدید علی جهانگیری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی از کارگاه قالی بافی آلتین فرش، مقرر شد مراسم رونماییاز این فرش در نمایشگاه بین المللی فرش دستبافت تبریز و در حضور مقام های ملی و استانی و هنرمندان حوزه هنر صنعت فرش دستبافت برگزار شود.


در زمان کنونی در کارگاه آلتین فرش تبریز 300 نفر بطور مستقیم مشغول به کار هستند که با اتمام فاز توسعه آن تعداد اشتغال این مجموعه به یک هزار و 300 نفر می رسد.


هم اکنون 200 هزار نفر در آذربایجان شرقی در حوزه فرش مشعول هستند و بیش از 500 هزار نفر در استان به صورت مستقیم و غیرمستقیم از این صنعت ارتزاق می کنند.
35 درصد فرش صادراتی ایران و بیش از 50 درصد مواد اولیه فرش های صادراتی کشور در آذربایجان شرقی تولید می شود.

 

 

 نخ و نقشه فرش و تابلوفرش دستبافت