• چهارشنبه 24 شهریور 1395 - 13:43
  • 2123
  • 0 دیدگاه
  • اخبار ,

تکلیف بیمه فرش بافان آخر چه میشود ؟؟

  پیگری بیمه فرش و قالیبافان   سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: تاکنون برای بیش از 40 هزار نفر بافنده فرش در استان کارت صادر شده و از این تعداد بیش از 18 هزار نفر بیمه شد
تکلیف بیمه فرش بافان آخر چه میشود ؟؟

 

پیگری بیمه فرش و قالیبافان

 

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: تاکنون برای بیش از 40 هزار نفر بافنده فرش در استان کارت صادر شده و از این تعداد بیش از 18 هزار نفر بیمه شده اند و پیگیر بیمه مابقی ثبت نام شدگان هستیم.

مهندس"مهدی حسینی نژاد" با اشاره به اینکه براساس تعداد فرشبافان استان در سال گذشته به طور میانگین 242 هزار متر مربع فرش بافته شده، اظهار کرد: طبق برنامه ریزی ها و اهداف سازمان،  این عدد به 400 هزار متر مربع خواهد رسید.

وی افزود: بیشتر از 20 میلیارد صادرات فرش استان کرمان از طریق گمرکات غرب تهران انجام می شود که پیگیر زیرساخت های صادارت هستیم تا صادرات فرش استان از طریق گمرکات کرمان انجام شود.


فرش بافت

حسینی نژاد ادامه داد: در این زمینه اقدام کرده ایم تا در شهرستان هایی که فرش بافته می شود از رونق بیشتری بهره مند شوند و اکنون در شهرستان راور دو کارگاه فرشبافی با حدود 300 نفر اشتغال فعال است که فرش های مربوط به عتبات عالیات در این مراکز بافته می شود و به زودی یک کارگاه هم در شهرستان بردسیر توسط بخش خصوصی راه اندازی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه بیش از 70 هزار نفر در حوزه فرش استان اشتغال دارند، بیان کرد: تاکنون برای بیش از 40 هزار نفر در این حوزه کارت صادر شده و از این تعداد بیش از 18 هزار نفر بیمه شده اند و پیگیر بیمه مابقی ثبت نام شدگان هستیم.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان بیان کرد: تیم هایی راه اندازی شده است تا بر روی کیفیت فرش در حوزه مواد اولیه مورد نیاز و همچنین نحوه بافت آن تحقیق کنند و این کار در حال انجام است.

وی اظهار کرد: فرش کرمان در سال 93 به عنوان یک برند ثبت جهانی شده که می توان این اقدام را یک حرکت ماندگار در تاریخ فرش کرمان دانست.