• دوشنبه 13 خرداد 1398 - 21:01
  • 961
  • 0 دیدگاه
  • اخبار ,

تولید فرش دستباف در ایلام سه برابر می شود

تولید فرش دستباف در ایلام سه برابر می شود   مدیر عامل شرکت سهامی فرش کشور گفت: با برنامه ریزی های انجام شده در آینده ای نزدیک تولید فرش دستبافت در ایلام سه برابر می شود.به گزارش روابط عمومی مرک

تولید فرش دستباف در ایلام سه برابر می شود

 

مدیر عامل شرکت سهامی فرش کشور گفت: با برنامه ریزی های انجام شده در آینده ای نزدیک تولید فرش دستبافت در ایلام سه برابر می شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، ایرنا، مجید محمدپناه روز دوشنبه در دیدار با فرماندار شهرستان بدره اظهار داشت: جایگاه فرش ایلام و بدره در کشور بسیار خوب و دارای بازار مناسب است.

وی عنوان کرد: در تلاشیم با حمایت از تولید کنندگان و بافندگان فرش در استان ایلام و شهرستان بدره رونق داده و تولید فرش دستبافت را به دو تا سه برابر برسانیم.


تولید فرش دستباف در ایلام سه برابر می شود

 

نماینده حوزه انتخابیه دهلران در مجلس شورای اسلامی نیز بدره و دره شهر را از شهرستان‌های باسابقه در زمینه صنعت فرش بافی عنوان کرد و و خواستار حمایت از تولیدکنندگان با اعطای تسهیلات مناسب و پرداخت بیمه فعالان این عرصه شد.

شادمهر کاظم زاده افزود: سرمایه گذاری و ایجاد یک بازار فروش ثابت در حوزه فرش دستباف شهرستان‌های استان ایلام ضروری است.

سرپرست فرمانداری بدره نیز حمایت از بافندگان و تولید کنندگان فرش دستباف را عامل ایجاد اشتغال پایدار در شهرستان بدره ذکرد و کرد و بر ضرورت رونق صنعت فرشبافی در شهرستان تاکید کرد.

یونس آزادی بیان داشت: ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه فرش دستبافت در شهرستان بدره وجود دارد که نیازمند حمایت مسئولان کشوری است.

سالانه بیش از ۲۵۰ تخته فرش به ارزش بیش از هشت میلیارد ریال در شهرستان بدره تولید می‌شود، هم اکنون بیش از ۱۵ هزار بافنده فرش در استان ایلام مشغول به فعالیت است که بیشترین این میزان مربوط به شهرستانهای دره شهر و بدره است