• شنبه 04 خرداد 1398 - 8:56
  • 549
  • 0 دیدگاه
  • اخبار ,

بافندگان گیلانی تسهیلات با بهره کم برای فرش دریافت کردند

بافندگان گیلانی تسهیلات با بهره کم برای فرش دریافت کردند طاهرا دولت روحانی در سال 1398 از بخش قالی بافی حمایت خوبی میکند و با پرداخت تسهیلات کم بهره به قالیبافان استان ها میخواهد به تولید فرش دستبا

بافندگان گیلانی تسهیلات با بهره کم برای فرش دریافت کردند


طاهرا دولت روحانی در سال 1398 از بخش قالی بافی حمایت خوبی میکند و با پرداخت تسهیلات کم بهره به قالیبافان استان ها میخواهد به تولید فرش دستبافت نگاه ویژه کند. تا بلکه با تشویق قالی بافان صادرات فرش دستبافت را رونق بخشد. در ادامه گزارشی را در مورد "حدود 33 میلیارد ریال تسهیلات به قالیبافان گیلان پرداخت شد" را بخوانید

 

مجتبی مهری صبح پنجشنبه به خبرنگار ایرنا افزود: در راستای حمایت های کارگروه اشتغال استان از فرش دستباف از محل اعتبارات سال 1397 به 513 طرح پشتیبان و مشاغل خانگی فرش دستباف، مبلغ 32 میلیارد و 850 میلیون ریال تسهیلات کم بهره پرداخت شده است.


وی خروج از تولید تابلو فرش بافی به ویژه تابلو فرش های اشباع شده و بی کیفیت را راهبرد حوزه فرش گیلان عنوان و اظهار کرد: روی آوردن به تولید قالیچه و قالی ، حمایت از تولید ، کارآفرینی ، سرمایه و ثبات اشتغال موجود و ایجاد اشتغال جدید از مهمترین اهداف پرداخت این تسهیلات است.
مهری به ظرفیت‌های بالای قالیبافی در گیلان اشاره و تصریح کرد: وجود بیش از 13 هزار نیروی کار ماهر و بااستعداد در زمینه فرشبافی را می‌توان دلیل این ادعا دانست که گیلان آینده درخشانی در تولید فرش دستباف خواهد داشت.

 

وی ادامه داد: وام قالیبافی کم بهره چهار درصد و قرض‌الحسنه که به صورت متمرکز و زیر نظر اداره فرش به قالیبافان مستقل دربخش خانگی و کارگاه های قالیبافی دربخش پشتیبان پرداخت می شود، برای تامین مواد اولیه با توجه نوسانات بازار ارز بسیار مفید خواهد بود.


رئیس اداره فرش سازمان صمت استان گیلان خاطرنشان کرد: پرداخت تسهیلات کم بهره به ویژه درشرایط تحریم های ظالمانه آمریکا که فرش دستباف را نیز بخاطر آثاراجتماعی آن نشانه گرفته ، باعث تشویق و ترغیب بافندگان برای ماندگاری دراین هنر صنعت فرش خواهد شد.
25 کارگاه قالیبافی متمرکز، 22 کارگاه قالیبافی غیرمتمرکز، 24 کارگاه پشتیبان مشاغل خانگی و 26 شرکت تعاونی فرش دستباف در استان فعال است.

 

مرتبط با این خبر

فرش دستبافت خاص در تبریز بافته و رونمایی شد

تبریز قطب تولید فرش دستبافت ایران با 35 درصد صادرات

گلایه و ناامیدی بافندگان فرش از گرانی ها و دستمزد پایین

بافندگان فرش دستبافت استان مرکزی تسهیلات کم بهره دریافت کردند